loadingimg

Wczytuję dane...
WITAMINA D3 MSE, D3 CHOLEKALCYFEROL 9 kaps
  •  
  •  
Cena:119,00 PLN
Koszt wysyłki od: 16.00 PLN
 • Producent: Mito Pharma
 • Model: MT 7
 • Realizacja zamówienia: 1-3 dni

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy również
 • Opis produktu
 • Dane techniczne

Witamina D3 MSE
Producent: Mito - Pharma

W przypadku zaopatrzenia organizmu w witaminę D3 należy wziąć pod uwagę dwa procesy suplementacyjne: ekspozycję na słońce ( synteza skórna) i dietę ( absorpcja jelitowa) . Efektywnośc obu tych procesów suplementacyjnych warunkach polskich jest jednak wysoce niewystarczająca.

W pierwszym przypadku - (synteza skórna) droga suplementacji aktywna jest tylko w okresie od kwietnia do września i to tylko pod warunkiem przebywnia poza pomieszczeniem zamkniętym i nie stosowania kremów z filtrami UV. Synteza skórna jest również mało aktywna u osób starszych - ze względu na ich tryb życia.
W drugim przypadku - absorbcji jelitowej biorąc pod uwagę polskie nawyki żywieniowe (niewielkie spożycie tłustych ryb) zaopoatrzenie organizmu w D3 jest praktycznie niewykonalne.

Dlatego tak bardzo istotne jest stosowanie prepartów z witaminą D3 o odpowiednio wysokiej dawce - codziennie - przez cały rok. Powinno być to przynajmniej 2000 jednostek dziennie (IU*).
Przy wyborze preparatu z D3 należy zwrócić również uwagę na jego czystość i bezpieczeństwo stosowania ( zgodność z GMP).

Ważne!
Ilość suplementowanej witaminy D3 należy odpowiednio dobrać, żeby jej poziom we krwi 25 (OH) wynosił od 50 ng/ml (125 nmol/l) do 70 ng/ml (175 nmol/l). Kontrolę poziomu metabolitu 25 (OH ) należy, szczególnie w początkowych miesiącach suplementacji, przeprowadzać co 2 miesiące.

Jedna kapsułka zaiwera 2000 IU witaminy D3 czyli 50 µg cholekalcyferolu (1000% RDA).

Witaminę D3 należy przyjmować wraz z posiłkiem zawierającym tłuszcze.

* IU - (ang. international unit), IU (fr. unité internationale), IE (niem. Internationale Einheit), j.m., jednostka międzynarodowa – w farmakologii biologiczna jednostka aktywności lub efektu substancji biologicznie czynnych takich jak witaminy, hormony, niektóre leki, szczepionki, preparaty krwiopochodne i inne. IU ma tę przewagę nad jednostkami masy (zazwyczaj mg lub µg), że konsekwentnie wyraża aktywność różnych form danego czynnika biologicznego.

  • W opakowaniu: 
  • 90 kapsułek
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...