loadingimg

Wczytuję dane...
WITAMINA K2 MK7 200 ΜG 90 KAPS.
  •  
  •  
Cena:175,00 PLN
Koszt wysyłki od: 16.00 PLN
 • Producent: Mito Pharma
 • Model: MT 9
 • Realizacja zamówienia: 1-3 dni

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy również
 • Opis produktu
 • Dane techniczne

Witamina K2 MK7 200 µg
Producent: Mito-Pharma

„Witamina K” – to wspólne określenie dla kilku związków: K1 (filochinon), K3 (menadion) oraz dla grupy K2 (menachinony). Wcześniej witamina K znana była jako witamina o działaniu przeciwkrwotocznym, ze względu na to że protrombina, jak i inne czynniki krzepnięcia krwi powstają przy udziale właśnie tej witaminy. Jednak to nie jedyna jej zaleta.

Witamina K jest również konieczna do zapewnienia funkcji białek (MGP – Matrix Gla Protein) wiążących i transportujących wapń do kości. Dzięki niej wapń pozyskiwany z pożywienia nie osadza się w naczyniach krwionośnych (prowadząc do zwapnienia), a jest transportowany bezpośrednio do kości.

Z najnowszych badań wynika, że nie tylko odpowiedni poziom witaminy D3 oraz wystarczająca ilość wapnia w organizmie są warunkiem zdrowych i mocnych kości. Równie ważnym, a może i najważniejszym czynnikiem jest jego skierowanie do kości.

Niedobór witaminy K można określić na podstawie długości krzepnięcia krwi. Wskaźnikiem niedoboru jest niski poziom karboksyosteokalcyny, który świadczy o niekorzystnym metabolizmie wapnia w układzie kostnym.

Witaminy K różnią się od siebie zarówno pod względem wchłaniania, jak i działania biologicznego i tak np.:
- witamina K1, która występuje głównie w liściach różnych roślin zielonych i która może być dostarczana do organizmu z pożywieniem jest niezwykle słabo przyswajalna – mniej więcej na poziomie 5-10%.

- Witamina K2 w postaci MK-4 – do spełnienia swojej funkcji wymaga niezwykle wysokich dawek (nawet w mg) oraz częstego przyjmowania, ponieważ ma stosunkowo krótki półokres rozpadu. Pozostaje we krwi tylko przez kilka godzin i w stosunkowo krótkim czasie jej poziom spada do wartości, która już nie ma znaczenia terapeutycznego.

- Witamina K2 w postaci MK-7 – charakteryzuje się doskonałą wchłanialnością oraz zdolnością do akumulacji we krwi. Witamina K2 może być tworzona przez mikroorganizmy, m. in. przez bakterie naszej własnej flory jelitowej i teoretycznie może być przyswajana bezpośrednio przez komórki jelit. Jednak warunkiem jej wytwarzania jest odpowiednio wysoki poziom witaminy K1, ale proces ten uruchamia się tylko w jelicie grubym skąd wchłanialność do krwi jest prawie Zerowa. Dlatego też dla utrzymania odpowiedniego poziomu K2 należy dostarczyć K2 MK-7 w optymalnej dawce, w postaci suplementu diety.

W przypadku braku witaminy K2, białko (osteokalcyna) posiadające właściwości wiązania wapnia, staje się nieaktywne, w skutek czego procesy mineralizacji kości zostają zakłócone, a wapń zaczyna gromadzić się w naczyniach krwionośnych.

Rola witaminy K2 w organiźmie:
- zapewnia właściwą dystrybucję wapnia do kości,
- bierze udział w procesie krzepnięcia krwi,
- jest niezbędna do utrzymania prawidłowej gęstości kości,
- od witaminy K zależy aktywowanie MGP – białka syntetyzowanego przez tkanki mięśniowe otaczające naczynia krwionośne. Polega to na wiązaniu jonów wapniowych i tym samym zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych.

Dlaczego witamina K2 MK-7 MSE?
- wysoka dawka – 200 µg – gwarantuje skuteczne dotarcie do mitochondriów komórki.
- wystarczy 1 kapsułka dziennie.
- MK-7 – forma witaminy K2 najlepiej przyswajana przez organizm.
- pomaga w utrzymaniu zdrowych, mocnych kości.
- forma monopreparatu – gwarantuje precyzyjne uzupełnienie niedoborów wyłącznie niezbędnej substancji.
- nie zawiera kazeiny, laktozy, glutenu, drożdży, żelatyny, soi, sztucznych barwników oraz słodzików.
- polecany weganom i wegetarianom (nie zawiera żelatyny).

Skład:
witamina K2 (menachinon 7), maltodekstryna, substancja wypełniająca celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki), substancja przeciwzbrylająca sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu.

Witamina K2 MK-7 MSE nie zawiera kazeiny, laktozy, glutenu, żelatyny, soi oraz sztucznych barwników.

Dla diabetyków - nie zawiera oznaczenia BE.

Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie 200 μg podczas posiłku. Najlepiej spożyć podczas posiłku zawierajacego tłuszcz! Witamina K2 jest rozpuszczalna w tłuszczach! Dawka dzienna stanowi 266,5% zalecanego dziennego spożycia określonego przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 r. w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety. Nie należy przekraczać dziennej dawki do spożycia.

Suplement diety nie może być traktowany jak substytut zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać. Witaminy K2 nie przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu substancji hamujących krzepnięcie krwi (np.: kumaryny, syntetyczne derywaty kumaryny).

  • W opakowaniu: 
  • 90 kapsułek
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
 • A-Z VISION 90 KAPSUŁEK EKSTRAKT Z CZARNEJ BORÓWKI AKSAMITKI WITAMINA C E A CYNK ŻELAZO

  A-Z VISION 90 KAPSUŁEK EKSTRAKT Z CZARNEJ BORÓWKI AKSAMITKI WITAMINA C E A CYNK ŻELAZO

  Składniki suplementu diety pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia, chronią komórki przed stresem oksydacyjnym, dbają o zdrowie oczu
  37,00 PLN
  Koszt wysyłki od: 16.00 PLN
  • Dodaj:szt.
 • Młody Jęczmień 100% BIO 300g

  Młody Jęczmień 100% BIO 300g

  100% BIO Młody Jęczmień 300g to 100% czysty i enzymatycznie żywy sproszkowany ekstrakt z liści młodego jęczmienia (sproszkowany sok), pochodzący z kontrolowanych upraw ekologicznych, który całkowicie rozpuszcza się w wodzie. Posiada pełną gamę witamin, sk
  135,00 PLN
  Koszt wysyłki od: 16.00 PLN
  • Dodaj:szt.