loadingimg

Wczytuję dane...
MAŚĆ MIODOWA NA RANY L-MESITRAN ŻEL SOFT SASZETKI 10X09G
  •  
  •  
Cena:19,00 PLN
Koszt wysyłki od: 16.00 PLN
 • Producent: Best Medical Innovations
 • Model: MES3
 • Realizacja zamówienia: 3 dni

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy również
 • Opis produktu
 • Dane techniczne

Maść miodowa na rany L-Mesitran Żel Soft Saszetki 10x09g

Dystrybutor: Best Medical Innovations

L-Mesitran Soft to żel zawierający: miód medycznej klasy, hipoalergiczną lanolinę (Medilan®), glikol propylenowy, PEG 4000 oraz witaminy C i E.Kiedy żel jest w kontakcie z raną, płyn jest pobierany z okolicznych tkanek przez osmozę. W ten sposób tworzy się nawilżone środowisko stymulujące gojenie ran.


• Ze względu na silną aktywność osmotyczną L-Mesitran Soft ma właściwości przeciwbakteryjne.

• Żel będzie się wchłaniał stopniowo i można go łatwo usunąć, jak w przypadku lokalnych protokołów oczyszczania ran.

• L-Mesitran Soft jest podstawowym opatrunkiem na rany, który może być pokryty przez najczęściej stosowane wtórne opatrunki.

• Właściwości żelu zapobiegają przyklejaniu się wtórnemu opatrunkowi do loży rany.

• Ze względu na użycie naturalnych składników, każda partia żelu może różnić się kolorem (biały - żółty - brązowy).

• Żel może zawierać kryształy cukru, ale nie wpływa to na skuteczność i / lub zastosowanie żelu.


WSKAZANIA

- Przewlekłe rany

- Odleżyny (I - IV),

- Wrzody zwłóknienia żylnego

- Grzybicze rany (wspomagające dezodorowanie i / lub debrorowanie).

- Kolonizowane ostre rany

- Rany chirurgiczne, rany pooperacyjne, rany urazowe (powierzchowne rany, ucięcia), małe oparzenia i rany laserowe (powierzchowne i częściowe oparzenia).


PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować żelu u pacjentów, u których wiadomo, że są nadwrażliwi na jakikolwiek składnik maści. Żadne inne przeciwwskazania nie są dotychczas znane.


ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE I KOMENTARZE

1. Podczas otwierania i stosowania żelu z nowej tubki należy sprawdzić, czy nie jest ona uszkodzona lub została wcześniej otwarta.

2. Skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli dalsze środki są uważane za konieczne do właściwego leczenia rany.

3. Skontroluj i oczyść ranę zgodnie z lokalnymi protokołami przed użyciem.

4. Ze względu na autolityczny debridement rana może wydawać się większych rozmiarów po pierwszych zmianach opatrunku. Jest to normalne zjawisko i występuje w czasie wpływu na tkanki i przygotowania loży do gojenia.

5. Bakteryjna kolonizacja ranprzewlekłych jest zawsze obecna i nie stanowi przeciwwskazania do stosowania L-Mesitran Soft.

6. Zasięgnij porady lekarskiej, jeśli wystąpią objawy zakażenia (gorączka, ból, zaczerwienienie i ropień) lub jeśli pogarsza się stan rany.

7. L-Mesitran Soft jest przeznaczony wyłącznie dla pojedynczego pacjenta. Tubkę można ponownie użyć u tego samego pacjenta.

8. Zawsze zakręcaj tubkę zakrywką po użyciu.

9. Po otwarciu opakowania, pod warunkiem że produkt jest używany zgodnie z instrukcjami opisanymi w tej ulotce, trwałość przechowywania produktu jest równa dacie ważności wydrukowanej na opakowaniu.


INSTRUKCJA UŻYCIA

Otwieranie:

1. Zdejmij zakrywkę, wyczyść dyszę tubki i górną część wieczka wacikiem z alkoholem.

2. Podczas pierwszego używania tubki konieczne jest przekłucie otworu tubki, naciskając wierzch zakrywki do uszczelnienia folii, która zakrywa dyszę. Unikaj wyciskania zawartości w tej chwili.


Zastosowanie do rany:

1. Utrzymując dyszę nad powierzchnią rany, delikatnie wyciśnij zawartość, nakładając wystarczającą warstwę żelu na całą powierzchnię rany (włącznie z obszarem wokół rany).

2. W razie potrzeby użyj szpatułki (sterylnej) w celu rozprowadzenia żelu na powierzchni rany.

3. Przykryj ranę odpowiednim opatrunkiem dodatkowym.

4. Ponownie nałóż żel na ranę, gdy żel wchłonie się w ranę. To zależy od szybkości i objętości płynu wytwarzanego przez ranę.


PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Przechowywać w temperaturze pokojowej 5 ° -25 ° C / 41 ° -77 ° F. Żel L-Mesitran jest produktem naturalnym i może stać się ciekła w zmiennych temperaturach. Jeśli jest to problem, to przed użyciem tubka może być umieszczona w lodówce.

L-Mesitran to pionierska gama produktów oparta na medycznym miodzie. Zaawansowane opatrunki i maści do leczenia ran, pochodzące z Holandii – jako pierwsze otrzymały oznakowanie CE i zostały zatwierdzone przez FDA. Stosowane do ciężkich ran, również ran opornych na antybiotyki (MRSA).

Innowacyjny, unikatowy skład maści L-Mesitran Soft został stworzony, aby wspomóc w naturalny sposób gojenie się ran i dać natychmiastową ulgę. Dzięki zastosowaniu 40% oczyszczonego, medycznego miodu i witamin działa bakteriobójczo i uruchamia proces gojenia nawet dla ran trudnogojących się.

Działanie antybakteryjne (w tym MRSA)

Wyniki badań pokazują, że w ciągu 24-48 godzin po zastosowaniu preparatu giną bakterie najczęściej znajdujące się w ranach, takie jak gronkowiec złocisty, MRSA i ESBL. Działanie przeciwbakteryjne L-Mesitran opiera się na dużej osmolalności, niskim pH i zdolności do wytwarzania nadtlenku wodoru (H2O2).

Usuwanie pozostałości i nieprzyjemnego zapachu

Osmoza zwiększa przepływ płynów chłonnych, dewitalizując tkankę w obrębie rany i usuwając pozostałości komórkowe. Zamiast metabolizowania aminokwasów z rany, które zostałyby przekształcone w substancje o nieprzyjemnym zapachu (siarka/amoniak), bakterie w pierwszej kolejności przetwarzają glukozę z miodu do (bezwonnego) kwasu mlekowego. Nieprzyjemny zapach bardzo szybko znika, co natychmiast poprawia jakość życia pacjentów.

Działanie przeciwzapalne

Przedłużający się stan zapalny wiąże się z opóźnieniem procesu gojenia się ran. Miód korzystnie zmienia środowisko rany i tłumi bakterie oraz inne cząstki obecne w ranie, które wywołują stan zapalny. Miód „usuwa” wolne rodniki tlenowe, działając jako antyutleniacz.

Szybszy proces gojenia się ran, mniejsze blizny

L-Mesitran wspomaga regenerację tkanek i proces gojenia.

Unikalna zdolność do stymulowania angiogenezy ma duże znaczenie w leczeniu trudno gojących się ran. L-Mesitran dostarcza do rany składniki odżywcze, przyspieszając proces gojenia. Wytworzone wilgotne środowisko sprzyja gojeniu, a blizny są znacznie mniejsze.

Łatwość i bezpieczeństwo użycia, wydajność

Dotychczas brak działań niepożądanych. Łatwe stosowanie zapewnia pacjentowi maksymalny komfort. Do osiągnięcia optymalnego efektu leczenia potrzeba niewielką ilość produktu. Taka forma leczenia ran jest niezwykle ekonomiczna.

  • W opakowaniu: 
  • 10X09 g.