loadingimg

Wczytuję dane...
HYDROAKTYWNY OPATRUNEK Z MIODEM / WODOODPORNY L-MESITRAN ACTIVE 5 SZTUK 7,5X4,5 CM
  •  
  •  
Cena:28,00 PLN
Koszt wysyłki od: 16.00 PLN
 • Producent: Best Medical Innovations
 • Model: MES4
 • Realizacja zamówienia: 3 dni

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy również
 • Opis produktu
 • Dane techniczne

Hydroaktywny opatrunek z miodem / wodoodporny L-Mesitran Active 5 sztuk 7,5x4,5 cm

Dystrybutor: Best Medical Innovations

L-Mesitran Hydro to hydroaktywny, o niskiej przyczepności, miód zawierający opatrunek do stosowania na ostre i przewlekłe rany. L-Mesitran Hydro & Border jest sterylnym, półprzepuszczalnym opatrunkiem na rany, zawierającym miód, akrylowy polimerowy żel i wodę z poliuretanowym podłożem folii, bez granicy przylepnej. Miodowo- hydrożelowy wkład zapewnia wilgotność, aby ponownie uwodnić suchą tkankę, a także jest w stanie zaabsorbować niski poziom wysięku, aby utrzymać wilgotne środowisko sprzyjające gojeniu się ran. Podłoże folii zapewnia opatrunek o właściwościach barierowych dla bakterii. Granica kleju z granicy L-Mesitran umożliwia bezpieczne zamocowanie opatrunku. Jest to przydatne, gdy pacjenci biorą prysznic lub kąpią się z opatrunkiem na miejscu.


WSKAZANIA

L-Mesitran Hydro & Border jest wskazany na przewlekłe rany, takie jak: wrzody podtrzymujące;powierzchowne i częściowe oparzenia głębokie; żylne, tętnicze i cukrzycowe wrzody; grzybicze rany. Wskazuje się także na ostre rany, takie jak miejsca dawcy, rany chirurgiczne, cięcia i otarcia.


PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować u osób ze znaną wrażliwością na opatrunek lub jego składniki. Opatrunku nie wolno używać na:

• Ciężko wysysające rany.

• Oparzenia pełne.

• Głęboką wąską wnękę.

• Zatoki.


ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE I KOMENTARZE

Opatrunkiem można używać na skażonych i skolonizowanych ranach. Jednakże, gdy rany są klinicznie zakażone, należy przerwać stosowanie i poszukać odpowiedniego nadzoru medycznego. Wszelkie dalsze leczenie zakażeń należy rozpoczynać zgodnie z lokalnymi protokołami i pod nadzorem lekarza. Hydro L-Mesitran nie zawiera granicy kleju, dlatego nie jest odporny na działanie natrysku. Do kąpieli prysznicowej można stosować obramowanie L-Mesitran. Bakteryjne właściwości barierowe opatrunku są zagrożone, gdy opatrunek jest przebity, nie jest w pełni przylegający do skóry lub wytrącenia wyciekają spod

krawędzi. Należy zachować ostrożność podczas usuwania, aby uniknąć uszkodzeń skóry spowodowanych klejami, szczególnie w przypadku powtarzających się zastosowań. Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone lub otwarte w jakikolwiek sposób.


INSTRUKCJA UŻYCIA

1 Skontrolować i w razie konieczności oczyścić ranę zgodnie z lokalnymi protokołami.

2 Wybierz odpowiedni rozmiar opatrunku, upewniając się, że żel pad nakłada się na krawędzie rany o około 2,5 cm.

3 Usunąć sterylny opatrunek z opakowania.

4 Najpierw zdejmij połowę plastikowej powłoki ochronnej.

5 Delikatnie umieść stronę odsłoniętego żelu na ranie, i usuń drugą połowę plastikowej wkładki ochronnej.

6 Po całkowitym wyjęciu z górnej części opatrunku, upewnij się, że kleje granicy L-Mesitran nie stykają się z powierzchnią rany i są prawidłowo przyklejone.

7 Upewnij się, że Hydro L-Mesitran jest zabezpieczony w odpowiednim miejscu.

8 Regularnie sprawdzaj ranę i okoliczną tkankę, zgodnie z protokołem lokalnym.

9. W przypadku nietolerancji opatrunku lub jednego z jego składników, należy usunąć opatrunek stosując odpowiednie techniki i dokładnie oczyścić obszar.


PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Opatrunek może pozostać na swoim miejscu przez okres do pięciu dni, w zależności od ilości wysięku rany. Zmieniać opatrunek, zanim stanie się nasycony wysiękem, lub jeśli został uszkodzony: przez nakłucie, częściowe usunięcie lub wyciek z wysięku. Pełne i delikatne usuwanie opatrunku może być wspomagane przez nawadnianie. Każdy opatrunek jest jednorazowego użytku. Nie używać po upływie terminu ważności. Przechowywać w temperaturze między 5 ° C a 25 ° C. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego i wilgoci.

L-Mesitran to pionierska gama produktów oparta na medycznym miodzie. Zaawansowane opatrunki i maści do leczenia ran, pochodzące z Holandii – jako pierwsze otrzymały oznakowanie CE i zostały zatwierdzone przez FDA. Stosowane do ciężkich ran, również ran opornych na antybiotyki (MRSA).

Natychmiastowa ulga na obtarte pięty i powstałe pęcherze. Idealnie dopasowuje się do nogi i zabezpiecza uszkodzoną skórę.

Innowacyjny, unikatowy skład opatrunku L-Mesitran Hydro został stworzony, aby wspomóc w naturalny sposób gojenie się ran i dać natychmiastową ulgę. Dzięki zastosowaniu 30% oczyszczonego, medycznego miodu, polimerów i wody działa bakteriobójczo i natychmiast uruchamia proces gojenia.

Zmieniać opatrunek co 3-5 dni.

Działanie antybakteryjne (w tym MRSA)

Wyniki badań pokazują, że w ciągu 24-48 godzin po zastosowaniu preparatu giną bakterie najczęściej znajdujące się w ranach, takie jak gronkowiec złocisty, MRSA i ESBL. Działanie przeciwbakteryjne L-Mesitran opiera się na dużej osmolalności, niskim pH i zdolności do wytwarzania nadtlenku wodoru (H2O2).

Usuwanie pozostałości i nieprzyjemnego zapachu

Osmoza zwiększa przepływ płynów chłonnych, dewitalizując tkankę w obrębie rany i usuwając pozostałości komórkowe. Zamiast metabolizowania aminokwasów z rany, które zostałyby przekształcone w substancje o nieprzyjemnym zapachu (siarka/amoniak), bakterie w pierwszej kolejności przetwarzają glukozę z miodu do (bezwonnego) kwasu mlekowego. Nieprzyjemny zapach bardzo szybko znika, co natychmiast poprawia jakość życia pacjentów.

Działanie przeciwzapalne

Przedłużający się stan zapalny wiąże się z opóźnieniem procesu gojenia się ran. Miód korzystnie zmienia środowisko rany i tłumi bakterie oraz inne cząstki obecne w ranie, które wywołują stan zapalny. Miód „usuwa” wolne rodniki tlenowe, działając jako antyutleniacz.

Szybszy proces gojenia się ran, mniejsze blizny

L-Mesitran wspomaga regenerację tkanek i proces gojenia.

Unikalna zdolność do stymulowania angiogenezy ma duże znaczenie w leczeniu trudno gojących się ran. L-Mesitran dostarcza do rany składniki odżywcze, przyspieszając proces gojenia. Wytworzone wilgotne środowisko sprzyja gojeniu, a blizny są znacznie mniejsze.

Łatwość i bezpieczeństwo użycia, wydajność

Dotychczas brak działań niepożądanych. Łatwe stosowanie zapewnia pacjentowi maksymalny komfort. Do osiągnięcia optymalnego efektu leczenia potrzeba niewielką ilość produktu. Taka forma leczenia ran jest niezwykle ekonomiczna.

  • W opakowaniu: 
  • 5 SZTUK 7,5X4,5 CM