KWERCETYNA – ZWIĄZEK ROŚLINNY DO WALKI Z CHOROBAMI CYWILIZACYJNYMI

Kwercetyna to jeden z najsilniejszych i najbardziej przebadanych flawonoidów. Zaliczana jest ona do polifenoli, czyli związków roślinnych, które posiadają wiele prozdrowotnych korzyści. Wykazuje ona silne działanie przeciwutleniające, które jest poparte wieloma badaniami, przeciwdziałając dzięki temu wielu chorobom przewlekłym. 

Kwercetyna zapobiega oraz wspomaga leczenie w sytuacji wystąpienia udaru, czy też zawału.

Jej przeciwzapalne właściwości  wykazują dobroczynny wpływ na układ krwionośny, obniżają ciśnienie tętnicze krwi i chronią przed powstaniem miażdżycy.

Obniża także ryzyko wystąpienia schorzeń naczyniowo-sercowych. Warto zatem, abyśmy włączyli do swojej codziennej diety również produkty, które zawierają kwercetynę.

Ponadto dobrze znane są jej przeciwalergiczne właściwości. Między innymi stosuje się ją w formacji, celem produkcji leków na alergię.  Kwercetyna hamuje wydzielanie histaminy, która jest przyczyną występowania nieprzyjemnych symptomów stanowiących skutek reakcji alergicznej. 

Należy pamiętać, aby sięgać po sprawdzone suplementy z kwercetyną, wysokiej jakości oraz wzorowym składem, bez zbędnych dodatków. Po takie preparaty zapraszamy do Naszego sklepu lub na stronę internetową.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp

Dodaj komentarz