SOLE DO KĄPIELI – DLA ZDROWIA, CIAŁA I UMYSŁU

Po sole do kąpieli coraz częściej sięgają osoby po ciężkim dniu w pracy i/lub odczuwające bóle kostno-stawowe. Są one idealnym wsparciem dla przeciążonego stresem organizmu, który potrzebuje odpowiedniego wsparcia dla procesów regeneracji.

Kąpiele w soli intensyfikują proces wymiany jonowej pomiędzy ciałem człowieka a roztworem kąpielowym. Organizm opuszczają toksyny i produkty przemiany materii m.in. mocznik, kwas moczowy, mlekowy, aceton, kreatynina a wchłaniane są rozpuszczone z soli minerały.

W efekcie w organizmie zaczynają zachodzić korzystne zmiany. Odciążeniu ulega praca wątroby, nerek i innych organów wydalniczych, a pobudzony i wzmocniony zostaje układ odpornościowy i hormonalny. Im stężenie roztworu kąpielowego jest większe tym procesy te zachodzą szybciej i bardziej intensywnie.

Kąpiele działają na organizm antyalergicznie, rozgrzewająco i hartująco, wzmacniają kości i zapobiegają osteoporozie.

Kiedy stosować kąpiele? Zawsze wtedy, gdy czujesz zmęczenie ciężkim dniu w pracy albo stres wpłynął istotnie na Twoje samopoczucie. 

Stosowanie balneoterapii (czyli kąpieli magnezowych) przez seniorów i uskarżających się na bóle układu stawowo-mięśniowego, w szczególności kręgosłupa daje wymierne efekty i zmniejsza ich dolegliwości.

Kąpiele magnezowe stosowane bezpośrednio przed snem poprawiają jego jakość, a rano budzimy się wypoczęci.

Produkty te idealnie nadaje się także do przygotowania kąpieli magnezowej dla stóp. Są one zbawienne dla kobiet, które spędzają cały dzień w obuwiu na wysokim obcasie. Taka kąpiel jest pomocna także jako przygotowanie do zabiegów kosmetycznych, np. pedicure.

W Naszym asortymencie można znaleźć między innymi następujące sole do kąpieli:

  • PŁATKI MAGNEZOWE DO KĄPIELI- opakowanie zawiera najczystszy magnez naturalnego pochodzenia, wydobywany w formie biszofitu, minerału powstałego w epoce prehistorycznego permu ponad 200 milionów lat temu. Zawarty w nim magnez oraz inne regenerujące związki działają na ciało człowieka odprężająco. Twoje zmęczone po ciężkim dniu pracy oraz zestresowane ciało odczuje ulgę, naładowane zostanie energią, a umysł będzie zrelaksowany. Bolące stawy i mięśnie odczują wyraźne odprężenie, a dolegliwości ulegną znacznemu zmniejszeniu.
  • SÓL GORZKA EPSOM w rzeczywistości nie jest solą, a naturalnym, związkiem mineralnym magnezu i siarczanu. Posiada wiele właściwości zdrowotnych i kosmetycznych.  Wykazuje korzystne właściwości, które pozwolą uspokoić  ciało, umysł i duszę. Pozwalala rozluźnić układ nerwowy, wspomaga kurację w przypadku chorób skóry, łagodzi bóle kończyn i pleców oraz łagodzi zmęczenie mięśni po pracy fizycznej lub wyczerpującym treningu.
  • SÓL Z OLEJKIEM ZŁODZIEJI JODOWO-BROMOWA przede wszystkim niweluje zmęczenie, poprawia samopoczucie, odpręża, wycisza i koi nerwy, dodaje sił witalnych. Co ważne, połączenie jej z Olejkiem Złodziei ma korzystne działanie na cały organizm człowieka. Ma pozytywny wpływ na skórę: działają antybakteryjnie, nawilżają, regenerują naskórek, odświeżają, świetnie sprawdzają się w kuracjach AZS oraz niwelowania łuszczycy, do tego skutecznie łagodzą stany napięcia mięśniowego i działają wyciszająco na nasz organizm.
  • SÓL Z OLEJKIEM LAWENDOWYM WYCISZENIE JODOWO-BROMOWA starannie dobrane proporcje olejku eterycznego z lawendy i jodowo-bromowej Soli Bocheńskiej, esencji minerałów o wysokiej zawartości jodu, wapnia i magnezu to idealne źródło harmonii. Naturalny olejek lawendowy to antidotum na dobry sen. Działa wyciszająco i relaksująco. Znany jest również ze swoich właściwości przeciwbólowych i antybakteryjnych. 
  • ZABŁOCKA SÓL UZDROWISKOWA JODOWO-BROMOWA wspomaga leczenie dolegliwości: reumatologicznych, neurologicznych, ginekologicznych, dermatologicznych, laryngologicznych, dróg oddechowych. Odtruwa i regeneruje organizm po wysiłku sportowym. Zmniejsza dolegliwości mięśni i ścięgien zarówno w drobnych jak i poważniejszych urazach i kontuzjach. Jod przyspiesza i usprawnia procesy oddechowe zachodzące w komórkach i przyspiesza spalanie tłuszczu co podnosi wydolność  organizmu. Stosuje się ją w rekonwalescencji, oraz w celu uzupełniania niedoborów jodu, w odchudzaniu, czy też w terapii bulimii i anoreksji.

  • SÓL Z MORZA MARTWEGO – oczyszcza i pielęgnuje skórę, idealna do stosowania jako peeling. Przeznaczona dla osób z problemami skórnymi oraz szukającymi odprężenia i równowagi energetycznej ciała. To idealna wersja domowego SPA.  Naturalna sól z Morza Martwego zawiera magnez, potas, wapń, chrom, cynk, mangan i inne pierwiastki. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp

Dodaj komentarz